A Bermuda-háromszög titka
Jackosbelga 2007.08.03. 01:23
szerintem a cím mindent elmond...
Amikor Kolombusz hajója a Bermuda-háromszögbe ért, az iránytű elkezdett vadul forogni, és az égen különös fények cikáztak. De manapság renegetg tengerész, és pilóta találkozik ennél rejtélyesebb jelenségekkel., Voltak, akik hajójukkal, vagy repülőjükkel örökre eltűntek. Charles Berlitz kutatásai szerint, 26 év alatt több, mint 100 repülő és hajú tűnt el itt. A szerencsétlenségek nyomán még egyetlen holttest sem került elő.
A legnagyobb méretű hajó, amely eltűnt, az Anita nevű teherhajó volt, amelynek 1973 márciusában veszett nyoma. Súlya 20 000 tonna volt.
1918-ban következett be a legnagybb emberveszteséggel járó katasztrófa, amikor a Cyclops nevű hajó 309 utassal és a legénységgel együtt nyomtalanul eltűnt.
A legnagyobb rejtély mégis a német Freya esete. Ezt a hajóroncsot ugyan megtalálták 1902-ben, de a legénységnek teljesen nyoma veszett.
1945-ben eltűnt az amerikai bombázórepülők egy raja. Az öt gép parancsnoka még az eltűnés előtt jelentette, hogy a tengervizet feltűnően fehérnek látja, és az iránytűk, egy alkalommal heves rángatózásba kezdtek. Ezek a gépek, ugyanúgy, mint a keresésükre induló hatodik repülőgép, nyomtalanul eltűntek.
A National Airlines 727-es Boeing gépe egy alkalommal 10 percre eltűnt a radarképernyőkről, de ezt követően sikeresen leszállt Miamiban. A pilóták szerint a rádiókapcsolatban nem volt kimaradás, de valamennyijük órája 10 percet késett.
A kutatók sokat gondolkoztak a jelenség okain, és a legkülönbözőbb feltevésekre jutottak. Volt, aki azt állította, hogy a repülőgépeket és a hajókat földön kívüli lények rabolták el, tanulmányozás céljából. De léteznek tudományossabb magyarázatok is. A tengervíz fehérségét elpusztult algamezőkkel indokolták.
Az itt előforduló misztikus jelenségek közé tartozik a ragyogó ködjelenség, és a fedélzeti műszerekben előforduló áramkimaradások. Ezeket a mágneses tér zavarai is okozhatják. A mélytengeri földrengések pedig olyan hatalmas hullámokat okozhatnak, amelyek könnyen elnyelik a hajókat.
Orosz tudósok igen érdekes megállapításra jutottak, amikor a tengerfenék alatti metángáz előfordulásokat tanulmányozták. Ez a gáz a tenger mélyén keletkezik, elhalt növények, állatok, és más szerves anyagok elbomlásával. Az így keletkezett anyagból fagypont körül metán-hidrát keletkezik, amely újból vízzé és gázzá bomlik, amikor a hőmérséklet emelkedik. Ekkor a gáz hatalmas buborékként a felszínre emelkedik, és megbontja a víz felületi feszültségét. Amikor a hajók a buborékra érnek, megszűnik a felhajtóerő, és a jármű elsüllyed.
|